Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog griovimo darbai ir statybinių atliekų išvežimas – nesudėtingi procesai, susidūrus su tokia užduotimi, iškyla kur kas daugiau papildomų klausimų. Norisi, jog kuo greičiau pavyktų atlikti visus demontavimo darbus, kad būtų galima pradėti planuotis tolimesnius žingsnius, todėl šiuo atveju svarbu žinoti darbų eiliškumą ir apgalvoti galimas kliūtis. Kokie sprendimai padės sutaupyti laiko griaunant, kraunant ir išvežant statybines atliekas?

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, jog norint patiems atlikti griovimo darbus ir išvežti statybinį laužą, teks atlikti tokius darbus:

1.
Išsinuomoti tinkamus instrumentus;

2.
Apskaičiuoti šiukšlių tūrį ir svorį;

3.
Parinkti tinkamiausius pakrovimo ir išvežimo metodus.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog norint pasirinkti tinkamą šiukšlių išvežimo įrangą, visų pirma reikia žinoti tikslų šiukšlių kiekį ir jų tipą. Šiukšlių apimtis galima apskaičiuoti įvertinus atliekų tūrį, tačiau šioje vietoje dažnai susiduriama su tokia problema, jog skiriasi demontuotų ir esamų konstrukcijų apimtys. Tai reiškia, jog statybinių atliekų bus kur kas daugiau nei pačių medžiagų. Kraunant palaidas atliekas į konteinerį ar savivartį paklaida siekia 1,7 karto, tuo tarpu kraunant atliekas į šiukšlių maišus – 2,5 karto ir daugiau. Pavyzdyje pateikti grindų demontavimo darbų skaičiavimai 50 kvadratiniams metrams, tai yra maždaug dviejų kambarių butui.

*Paskaičiavimai yra preliminarūs. Bendram isivaizdavimui, kaip apskaičioti savo atliekų kiekį.

Kaip matome, skaičiai gerokai skiriasi, tad norint optimaliai išnaudoti visus resursus, skaičiavimus reikia atlikti itin kruopščiai ir tiksliai – tuomet bus galima ieškoti tinkamiausių instrumentų nuomos.
Smulkiems demontavimo darbams dažniausiai naudojami tokie įrankiai:

Gręžimo perforatorius;
Mūro ir tinko ardymo kirstuvas;
Betono ir mūro ardymo skeliamasis kirstuvas;
Asfalto ir betono ardymo kirstuvas-kūjis;
Betono pjovimo ir šlifavimo mašinėlė;
Benzininis pjoviklis;
Betono šlifavimo-frezavimo mašina;
Dažų ir tinko gramdymo-frezavimo mašina;
Kūjis ( Kuvalda ).

Priklausomai nuo medžiagų tipo ir jų kiekio, bus reikalinga ir atitinkama technika, o taip pat skirsis jų galia ir dydis, todėl šiuo atveju siekiant sutaupyti papildomo laiko, geriausia kreiptis pagalbos į specialistus, kurie galės patarti, kokie variantai Jūsų atveju būtų tinkamiausi. Yra ne viena skirtinga įmonė, teikianti statybinių įrankių nuomos paslaugas. Ieškantiems geriausių pasiūlymų, vertėtų apsilankyti šiuose internetiniuose puslapiuose:

Pasirūpinus tinkamais instrumentais, taip pat reikės apgalvoti ir šiukšlių išvežimo klausimą.

Statybinės šiukšlės gali būti išvežamos skirtingais būdais, priklausomai nuo jų kiekio ir kitų svarbių aspektų (pavyzdžiui – privažiavimo ir konteinerio pastatymo galimybių), o nuo to priklausys ir sąnaudų kiekis. Statybines šiukšles galima išvežti šiais būdais:

atliekų konteineris

Konteineriais

8 m³ ir 10 m³ talpos

savyvartis

Mikroautobusais

Įvairių tūrių, galima išvežti iki 1,5 tonos

Savivarčiais su fiskaru

Įvairių tūrių ir keliamosios galios

Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į tam tikras šių būdų specifikacijas. Griaunant mūrą, laužui išvežti siūlomas 8 m3 konteinerius, tuo tarpu lengvesnėms ar mišrioms statybinėms šiukšlėms tinkami 8 m3 arba 10 m3 konteineriai. Į konteinerį galima dėti palaidas atliekas, o taip pat – jas pakrauti kibirais arba polipropileniniais maišais, kad būtų patogiau išnešti. Kraunant šiukšles į maišus, vienas žmogus per vieną darbo valandą gali išnešti iki 1 m³ mūro atliekų (maždaug 30 maišų) arba apie 2,5 m³ lengvų atliekų. 1 m³ lengvų atliekų reikės 12 vienetų maišų, (rekomenduotini išmatavimai:55x110cm), tad toks šiukšlių išvežimo būdas tinkamas tais atvejais, kai nėra svarbus laikas, tačiau norisi sutaupyti papildomų lėšų.

Vežant statybines atliekas mikroautobusais, taip pat prireiks maišų, tačiau šiuo atveju svarbus aspektas yra tai, jog maišuose laikomos šiukšlės yra laikomos mišriomis atliekomis, tad jų priėmimo kainos yra kur kas didesnės. Dar vienas būdas siekiant sutaupyti – užsisakyti atskirą konteinerį mūrui, kadangi išrūšiuoto mūro išvežimas kainuoja iki 2 kartų pigiau nei mišrių atliekų išvežimas. Apie tai plačiau paskaityti galite straipsnyje Sąvartynai, atliekų priėmimo vietos ir kainos.

Nusprendus šiukšles vežti savivarčio su fiskaru pagalba, maišai nebus būtini, tačiau tokiu atveju yra reikalingas patogus privažiavimas prie sukrautos šiukšlių krūvos. Šis būdas tinkamas tuomet, kai yra itin didelės statybinių atliekų apimtys ir galima jas kurį laiką sukrautas laikyti lauko sąlygomis.

Galiausiai teks apgalvoti ir parinkti tinkamiausią šiukšlių pakrovimo būdą. Šioje vietoje galimi tokie variantai:

Polipropileniniai maišai

Plastmasiniai arba metaliniai kibirai

Statybiniai latakai

Svarstant, kuris variantas tinkamiausias Jūsų atveju, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Kaip ir minėta prieš tai, pakrauti šiukšles maišais galima naudojant bet kurį šiukšlių pakrovimo būdą, tačiau šiuo atveju svarbu, jog maišai būtų pagaminti iš polipropileno, kadangi kiti variantai kur kas greičiau gali suplyšti ir tuomet turėsite dar daugiau papildomų išlaidų.

Kraunant šiukšles į konteinerį ar naudojantis savivarčiu, galima naudoti kibirus arba mesti palaidas atliekas. Siekiantiems pagreitinti darbo našumą ir išsaugoti švarią aplinką (ypač tais atvejais, kai demontavimo darbai atliekami tose vietose, kur esama ir kitų žmonių), geriausia rinktis latakus, kadangi toks sprendimo būdas užtikrina efektyvumą ir leidžia sutaupyti papildomo laiko – per vieną darbo valandą galima pakrauti iki 3 m³ statybinių atliekų. Vis dėl to, kurį metodą vertėtų rinktis, priklauso nuo visų prieš tai išvardintų aplinkybių.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog kaip ir atliekant griovimo darbus, taip ir išvežant šiukšles, reikalingi tam tikri leidimai. Papildomų problemų gali iškilti ir tuomet, kai yra samdomi licencijų neturintys darbininkai – plačiau apie tai skaitykite Baudos už neteisėtą šiukšlių utilizavimą.

Siekiant sutaupyti papildomo laiko, svarbu apgalvoti kiekvieną detalę, kadangi tik tuomet pavyks optimaliausiai išnaudoti turimus resursus. Tam, kad pavyktų kaip įmanoma efektyviau pasirūpinti šiukšlių demontavimo, pakrovimo ir išvežimo darbais, vertėtų pasikonsultuoti su specialistais. Mes galime Jums padėti:

Apskaičiuoti būsimą statybinių atliekų kiekį;
Gauti visus reikalingus leidimus ir licencijas;
Pasirūpinti griovimo darbais;
Parinkti tinkamiausius išvežimo – pakrovimo būdus;
Išnuomoti šiukšlių nuleidimo latakus;
Pasiūlyti įsigyti reikalingus šiukšlių maišus;
Parūpinti architekto ir konstruktoriaus paslaugas.

Kreipkitės į mus ir atsakysime į visus rūpimus klausimus, kurie leis atlikti šiukšlių išvežimo darbus kur kas greičiau ir efektyviau.

 

Call Now Button